Ayazağa Kırmadan Kamera İle Su Kaçağı Tespit Firması 0 539 831 69 22

Ayazağa  Kameralı Su Kaçağı Bulma ve Kırmadan, Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Yapıyoruz ve Su Kaçağı Problemlerini Çözümlüyoruz. %100 Garantili ve Yerinde Tespit Hizmeti Sağlamaktayız.

Ayazağa kameralı su kaçağı bulma ve kırmadan su kaçağı tespiti hizmetimizi Su Kaçağı Tespit Merkezi olarak son sistem makinelerimiz ve uzman kadromuzla sizlere hızlı bir şekilde hizmet sunmaktayız.

Su Kaçağı Nedir? Su Kaçağı Çözüm ve Diğer İşlemleri Nelerdir?

Ev, iş yerleri, okullar, alışveriş merkezleri gibi yerlerde su tesisatlarından sızan ve büyük sorunlar teşkil eden problemleri ifade edecek olursak tüm bu sorunlara yol açan tesisat problemlerine su kaçağı problemi denir. Meydana gelen su kaçağı problemlerine müdahale edilmediği takdirde yani kırmadan su kaçağı bulma işlemi yapılmadığında, problemin yaşanmış olduğu yerin çeşitli bölgelerinde daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

su kaçağı bulma ve su kaçağı tespiti

Herhangi bir yapının alt ya da yan bölümlerine su sızıntıları yaşanabilir. Bu gibi durumlarda tesisat alt yapınızı veya duvarlarınızı kontrol ettirmeniz gerekir. Bizler sizlere tamda bu noktada yardımcı olmaya çalışıyoruz. Profesyonel cihazlarımızla yerinde tespit hizmeti sunmaktayız. 

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Evinizde ya da bulunduğunuz mekanlardan herhangi birinde iseniz ve tüm musluklarınız kapalı olduğu halde su sayacınız sürekli dönüyorsa bir yerlerde su kaçağı olduğundan emin olabilirsiniz. Su sayacınızın sürekli döndüğünü fark etmemiş olabilirsiniz. Hiç birimiz musluklarım kapalı su sayacıma bir bakayım sürekli dönüyor mu demeyiz. Fakat faturalar geldiğinde yüksek tutarları gördüğümüzde sayacın yanına kesinlikle uğrarız…

Faturalar ve sayaç dışında alt komşumuz bir gün kapımızı çalabilir banyosunun tavanının rutubetlendiği şikayetiyle bize gelebilir.   Su kaçağı olduğunda seramikleriniz arasındaki derzler renk değiştirmeye yada zeminde ister kuru olsun ister ıslak olsun yüzeye su çıkmaya başladıysa bir yerde su kaçağı olduğunu temin ederiz.

Aslını söylemek gerekirse su kaçağı varlığının tespitini duvarlarda oluşan rutübet izlerinden, ıslaklıklardan kolaylıkla anlayabilir ve tüm bu problemlerin önüne hızlı önlemler alarak geçebiliriz.

Su Kaçağı Bulma ve Kameralı Su Kaçağı Tespitinde %100 Tespit Garantisi

Profesyonel Ekibimizle Sizlere Tam Hizmet Kalitesi Sunuyoruz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti ve Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Su Kaçağı tespitinde, duvarlarda meydana gelen nem, ıslaklık ve akıntılar büyük problem oluşturmaktadır. Bu durumda su kaçağı tespiti yapmak oldukça zordur. Kaçağın nereden kaynaklandığı veya hangi duvardan, zeminden geldiği anlaşılmamaktadır. Kimi zaman kırmadan su kaçağı tespiti yaparken özensiz tadilatlara girilse bile, yine de doğru kaçak tespiti yapılamamaktadır. Kırmadan su kaçağını bulmak ve kırmadan su kaçağı tamiri yapmak için tespit edilen bölgenin kesin olarak belirlenmesi gerekmektedir.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti İle Değerli Müşterilerimize Ekstra Maliyetler Çıkarmıyoruz.

Su Kaçağı Tespit Hizmeti  ve Su Kaçağı Bulma Hizmeti Bizim İşimiz

Aşağıda sizlere en çok uyguladığımız su kaçağı bulma yöntemlerini sıralıyoruz:

  1. Termal kamera ile sıcak su kaçaklarının tespiti yapılır.
  2. Boru kamerası kullanılarak görüntüleme yapılır.
  3. Boruya verilen gazı izleme işlemi yapılır.
  4. Boyalı su kullanma.
  5. Ortamda en fazla nem bulunan bölgeyi tespit etme.
  6. Manyetik cihazla alan dinleme yapmak.

İski Su Kaçağı Tespiti

İski tarafından su kaçağı tespiti sadece  iskinin genel alanında olan bölümler için geçerlidir. Eğer su kaçağı probleminiz bina içerisinde ise tesisatçının bu sorunu çözmesi gerekir. Çünkü iski bina içerisine su vermez bundan dolayı iskinin kendi alanının dışındaki bölümler veya meskenler tamamen mülk sahibi ile ilgilidir.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı tespit yöntemlerinde artık en ileri teknolojilerin kullanılıyor olması nedeni ile etrafa herhangi bir zarar verilmeyerek kolayca kırmadan su kaçağı bulma ve tamir işlemi yaparak sizlere ekstra masraf çıkarmamaktadır. Su kaçağı tespiti için özel olarak üretilmiş cihazları kullanarak işlemlerini gerçekleştiren profesyonel ekip, sadece o sorunlu bölge ile ilgili işlem yapmakta ve kısa sürede sorunun kaynağını bularak çözüm yollarını uygulamaktadır.

Kırmadan su kaçağı bulma ve tespit sorunları için sizlere 7/24 hizmet vermek için hazır olan sitemizi değerlendirebilir gerekli bilgileri alabilir ve kırmadan su kaçağı bulma sorunuzu çözüm için destek alabilirsiniz.

Sorunun ilerleyen zamanlarda tekrar oluşması için önlemek adına en etkili yöntemler kullanılarak titizlikle gerçekleştirilen su kaçağı bulma işlemleri, mevcut ekipmanlar sayesinde sorunsuz bir şekilde sona erdirilmektedir.

Birçok farklı şekilde kendini gösteren su kaçağı sorunlarına zamanında çözüm bulanmazsa ileride çok daha büyük sorunlar ile karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle siz de böyle bir durumda vakit kaybetmeden işin uzmanları ile iletişime geçmeyi ihmal etmeyin.

Su Kaçağı Bulma Hakkında Aklınıza Takılanlar

Teknolojinin bu denli gelişmediği dönemlerde tesisatlar kırılarak veya yıkılarak su kaçağı bulma problemleri giderilmekteydi. Su kaçağının yerini tespit edinceye kadar tesisat kırılmaktaydı. Bu durum hem zaman kaybına yol açmakta, hem de maddi açıdan insanları zorlamaktaydı. Üstelik su kaçağı sorunu örneğin banyodayken, mutfaktaki tüm tesisat kırılıp dökülürdü ama sonunda sorunun banyoda olduğu tespit edilirdi. Bu durumda da gereksiz yere tadilatlar ortaya çıkardı. Günümüzde dahi Ayazağa su kaçağı bulma ile alakalı insanların aklına takılan en büyük sorunu, su kaçağı tespiti sırasında duvarların, parkelerin, derzlerin kırılıp dökülecek olmasıdır. Her sektörde olduğu gibi su kaçağı bulmada da teknolojinin gelişmesi ile birlikte son model teknolojik cihazlar kullanılmaya başlanmıştır.

Ayazağa Su Kaçağı Bulma ve Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Ayazağa su kaçağı bulma yöntemlerinde öncelikli olarak kaçağın meydana gelme nedeni tespit edilir ve buna göre belirlenen bölgeye kameralı su kaçağı tespiti işlemi yapılır. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra uzman kadro ve özverili bir çalışma sonrasında sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırmakta ve bu durumun hayatınızı olumsuz etkilemesini önlemektedir.

Kaçak Su Bulma

Kaçak su bulma işlemi için yapılan çalışmaların başında tespit işlemi gelmektedir. Öncelikle kaçak su bulma işlemi için gerekli cihazlar ile tespit yapılır ve kaçak su bulunur. Bu işlemler için ekstra bir ekipmana gerek kalmadan mevcut ekipmanlarımız ile kaçak su bulma işlemini kolayca yapabiliriz. Bazen uğraştırıcı ve can sıkıcıda olsa tüm su kaçağı sorunlarınız için artık Su Kaçağı Tespit Merkezi var.

Su Kaçak Bulma Nasıl Yapılır ?

Su kaçak bulma son model teknolojik cihazlar yardımıyla kırmadan dökmeden kolayca bulunur. Bu problemi ortadan kaldırmak için tesisat ekibimiz sizlere 7/24 hizmet sunmak için her zaman hazırdır. Su kaçak bulma aslında su kaçağı tespiti ile aynı işlemler sonucunda bulunur.

Su Kaçak Tespiti Kim Yapar ?

Su kaçak tespiti Ayazağa ilinde genelde su kaçağı tespitçiler ve tesisatçılar yapar. Tesisatçıların ellerinde bulunan kamera vb. tespit cihazları sayesinde su kaçak tespiti işlemleri artık günümüzde kolayca yapılmaktadır. Su kaçak tespiti yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz Bizlere ulaşarak hem bilgi alabilirler hemde su kaçağı sorunlarını teknik destek uzman kadromuz problemi çözebilirler.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

– Kamera ile su kaçağı bulma yöntemi en tercih edilen ve kesin çözüm sunan bir kaçak bulma yöntemidir. Bu yöntem ile kameralar giderlere salınır ve tüm giderler dolaştırılarak boruların sağlamlığı ve deforme olup olmadığı kontrol edilir. Delik ve kaçak olan yer tespit edilerek çalışma daha geniş problemlere yol açmadan tamamlanır. Böylece nokta atışıyapılmış olunur.

– Termal kamera yöntemi de oldukça başarılı yöntemler arasında yer almakta. Bu yöntem her ne kadar gidere salınan kamera yöntemi kadar başarılı olamasa da, yine de bilinen etkili yöntemlerden biri olmaktadır. Termalkamera ile mekânlar kontrol edilir ve ıslak olan zeminler termal kamera sayesinde tespit edilir.

– Su kaçağında kullanılan son teknoloji yöntemlerden bir diğeri de akustik dinleme yöntemidir. Bu yöntemde özel cihazlar ile kaçak olduğu düşünülen mekânlar dinlenir. Yüksek ses tespiti sayesinde, kaçak olan yer tespit edilir ve onarım gerçekleştirilmektedir.

– Bilinen diğer klasik ve günümüzde kullanımı yok denecek kadar az bulunmakta olan yöntemler ise, tüm tesisatı kırmak ve nemlenme meydana gelen alanların direk olarak kırılmasıdır.

Kaçak Su Tespiti Nasıl Yapılır?  ve Su Sızıntısı Tespiti Nasıl Giderilir?

Kaçak su tespiti yapmak için öncelikle gerekli kamera ekipmanlarına ihtiyaç duyulur. Kamera ile nemlenen bölüm incelenerek gerekli tespit çalışması yapılmaya başlanır. Kaçak su tespiti için gerekli olan ekipmanlar firmamız tarafından bulundurulmaktadır.

Su sızıntısı tespiti nasıl yapılır ?

1- Sızıntının çıkabileceği bölümler tespit edilir.

2- Belirlenen bölümler kamera veya diğer ekipmanlar ile ayrıntılı olarak incelenir.

3- Ayrıntılı olarak incelenen bölümlere tesisat ekibimiz tarafından ufak müdahaleler edilir.

4- Bazı durumlarda tesisat ekibimiz tarafındankırma işlemiyapılabilir.

Sonuç olarak su sızıntısı tespiti yapılan bölümler bakımdan geçirilerek su sızıntısı sorununuz ortadan kaldırılmış olur.

Su Kaçağı Teknolojik Ekipmanlar ile Nasıl Tespit Edilir?

Firmamız eski yöntemleri kullanarak çalışmamakta yeni metotlar ve yeni yöntemler geliştirerek hizmet sunmaktadır.Tecrübeli ve eğitim almış uzman ekiplerimizce yeni yöntemler ve modern teknolojik cihazlar kullanılarak kırmadan su kaçağı tespiti çok rahat bir biçimde anlaşılabilmektedir. Cihaz olarak ekibimiz personelleri akustik ses dinleme cihazı ya da görüntülü tespit yapan cihaz kullanmaktadırlar.

Bu sayede sorunu çok kısa bir süre içerisinde çözmektedirler. Gereksiz duvar kırma ve tadilat sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Nokta olarak kaçak tespiti hem daha hızlı ve güvenilir onarım yapılmasını sağladığı gibi, daha az maliyetle sorunu çözmektedir.

Özetle bir mekanda en son karşılaşılması istenilen problemlerden biri su kaçağı problemleridir. Çünkü mekanlarda oluşan su kaçakları ciddi anlamda maddi zararlara yol açmaktadır. Eski su kaçağı bulma yöntemleri kullanıldığında ise hem işlemler zorlu olmakta, hem de aksine daha fazla maddi zararlar yaşanmaktadır. Bu durumda size en büyük tavsiyemiz su kaçağı bulma yöntemleri bir hayli farklılık gösterdiği için mutlaka işinin ehli bir usta eşliğinde ve uzman bir ekiple çalışmanız gerekmektedir. Su Kaçağı Tespit Merkezi olarak tüm kadromuz ile sizlere su kaçağı bulma sorununuzda kırmadan su kaçağı tespiti ve sonrasında kırmadan su kaçağı tamiri son sistem makinelerimiz ve Deneyimli kadromuzla hizmet vermek için hazırız.

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır ?

Su kaçağı tespiti ve tamiri özel cihazlarla birlikte noktasal olarak bulunur ve gerek görülürse bulunan su kaçakları tamir edilir.

Ayazağa Su kaçağı tespiti üstün teknolojili cihazlarımızla yaptığımız noktasal olarak belirleme şekline denir.

Bulunan su kaçağı bölgelerine yapılan her türlü minik kırım işlemleri ve tespit işlemlerine su kaçağı tamiri denir. Su kaçağı tespiti ve tamiri ekiplerimiz tarafında uygun maliyetlerde yapılmaktadır.

Tamir durumu olmayan işlemlerde genel tesisat onarımı ile sizleri yüksek bütçeli  işlemlerden kuratıryoruz.

Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?

Tesisatta su kaçağını anlamak için ilk yapmanız gereken tüm muslukları kapatıp su sayacının dönüp dönmediğini kontrol etmek olacaktır.

Diğer bir su kaçağını anlamanın yöntemi ise alt komşu duvar yüzeylerini incelemek olacaktır çünkü duvar yüzeyleri eğer nemli ise su kaçağı sorunu ile karşı karşıyasınız demektir.

Steteskop İle Su Kaçağı

Stetoskop genellikle doktorların kullandığı sesleri daha iyi şekilde algılamaya yarayan bir hassas ses dinleme aygıtıdır. Bu alet yardımı ile evde kendiniz su kaçağı tespiti için ön analiz yapabilirsiniz. Öncelikle bazı noktalara dikkat etmeniz gerekebilir. Bu noktalara dikkat ettiğinizde su kaçağını rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken ilk önemli konu kaçağın noktasal olarak tespitidir. Bu aygıt ile noktasal olarak su kaçağı tespiti yapmanız mümkün olabilir. Fakat cihazı daha iyi kullanmanız ve sonuçları iyi yorumlamanız gerekir. Diğer önemli konu ise bazı durumlarda yanlış bilgilere ulaşabilirsiniz. Tam anlamıyla doğru noktasal tespit noktasını bulamayabilirsiniz.

Bu da ek maliyetlere neden olabilir. Siz de bu iki konuya dikkat ederek stetoskop ile su kaçağı tespiti evde onarım yapabilirsiniz.

Su kaçağı tespit edilirken artık borulara ulaşmak için fayansbeton gibi maddeleri kırarak işlem yapılmamaktadır. Su kaçağını tespit etmek için kırmadan bu işlemi yapabilen firmalar bulunmaktadır. Genel olarak su kaçağı tespiti fiyatları ve su kaçağı bulma fiyatları firmadan firmaya ve dönemden döneme, kullanılan yöntem ve cihaza göre değişiklikler gösterse bile ortalama bir fiyat bulunmaktadır. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra yapılan işlem su kaçağı tamir ücretini belirlemek olacaktır. Çünkü tespit etmek tamir etmek değildir. Önce tespiti veya bulunurluğu yapılır daha sonra su kaçağı tamir fiyatları belirlenir.

Robotla su kaçağı bulma günümüzde teknolojik cihazlar olan yani robotla yapılan işlemlere denir. Robotla su kaçağı bulma işlemi için özel robotik makine kullanılır. Çoğu tesisat firmasında bulundurulmayan ekipmanlardır. Ama firmamız alt yapı olarak yüksek teknolojik cihazlar sahiptir. Bu cihazlar sayesinde kırma dökme oranını oldukça en aza indirgiyoruz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti İçin Doğru Adrestesiniz. Lütfen her türlü su kaçağı tespiti hizmet talebi için bizimle irtibata geçiniz.

 0539 831 69 22(Avrupa)/0212 612 07 90(Anadolu)  numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.