Bebek Su Kaçağı Tespit Merkezi +90 539 831 69 22

Tüm binaların, su tesisatında meydana gelen su sızıntıları birçok problemlere neden olmaktadır. Duvar ve tavanlarda görülen nemlenme, renk değişimi su kaçağı olduğunun belirtisidir. Meydana gelen su kaçağının tespit edilmesi yapılacak olan müdahale işlemlerinde en önemli aşamadır.  Su Kaçağı Tespit Merkezi olarak, hizmet bölgelerimizde bizlere ulaşan su kaçağı sorunları için özel cihazlarımızla en güvenilir hizmetleri veriyoruz. İstanbul’un her ilçesinde Su kaçağı tespiti işlemlerini, kırmadan buluyor ve sadece kaçağın oldu noktada çalışmalar yapıyoruz. 

Kullanmış olduğumuz termal kameralı cihazlarımız ile kaçağın olduğu yeri hemen tespit edebiliyoruz. Bu hem müdahaleyi hızlandırıyor hem de doğru yerde çalışma yapılarak, gereksiz tadilat masraflarını önlüyoruz. Su kaçakları zamanında tamir edilmediğinde çeşitli sorunlara yol açabilecektir.

Su Sızıntısı Belirtileri

Konut ve iş yeri binalarında bulunan su tesisatlarında zamanla sorunlar meydana gelebilir. Bu ilk yapılış sırasındaki usta hataları ya da kalitesiz malzeme kullanımına bağlı olabilmektedir. 

Konut ve binalarda, su kaçağın olduğunun belirtileri şunlardır;

  • Tüm musluklar kapalı olmasına rağmen su sayacının dönmesi,
  • Son dönemlerde, su faturasının önceki dönemlere göre yüksek gelmesi,
  • Yan duvarlarda ya da zeminde nemlenme görülmesi,
  • Fayans derz dolgu renklerinde değişmeler,
  • Duvarlarda rutubetin oluşması,

Bu belirtilerden birisi ya da birkaçı ile karşılaştığınızda, su tesisatınızda kaçak var demektir ve hemen bizimle iletişime geçmelisiniz. Su kaçağı sorunlarına müdahale geciktiğinde, oluşturacağı hasarın boyutu daha fazla olabilecektir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Bina duvarlarında ya da zeminlerinde meydana gelen ıslaklıklar hem konut içerisine hem de alt katta bulunanlara zarar vermeye başlayacaktır. Su kaçağının olduğu yeri doğru tespit etmek en zor işlerden birisidir. Bizler, kırma işlemi yapmadan su kaçağının olduğu yeri nokta olarak özel cihazlarımız ile tespit edebiliyoruz. 

Su kaçağı tamirinin yapılabilmesi için ilk olarak kaçağın meydana geldiği bölgeyi tespit ediyoruz. Daha sonra nokta olarak belirliyor ve sadece o noktayı açarak, tesisat borusunda meydana gelen hasarı tamir ediyoruz. Bu yöntem, bina içerisinde rastgele kırma işleminin önüne geçmekte, sorunun hemen çözülmesini ve yüksek masraflı tadilatları önlemektedir.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

 Su Kaçağı Tespit Merkezi olarak, müşterilerimizin su kaçağı sorunlarını, binaların yapılarına, sorunun türüne göre farklı yöntemlerle bulmaya çalışıyoruz. Tüm yöntemlerimiz, çözüm odaklıdır ve doğru yer tespiti yapılmasını sağlamaktadır. 

En çok kullandığımız yöntemlerden bazıları şunlardır;

  • Termal kamera ile su kaçağını bulma,
  • Boru kamerası ile görüntüleme,
  • Boyalı su kullanma,
  • Boruya gaz verme,
  • Manyetik cihazlarla dinleme,

Bina içerisinde meydana gelen su kaçağı sorunlarının çözümü için tesisatçılardan yardım almalısınız.  Su Kaçağı Tespit Merkezi ekipleri olarak, hizmet bölgemiz içerisinde yer alan tüm müşterilerimizin binalarında ve konutları içerisinde meydana gelen su kaçaklarını, bu yöntemleri kullanarak tespit ediyoruz. Hizmetlerimizdeki amacımız, hızlı çözüm bulmak ve doğru yeri tespit etmektir.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti ve Kanal Görüntüleme

Su kaçağı sorunlarının çözümü için öncelikle su kaçağı nedenini ve meydana geldiği yeri tespit etmek gerekiyor. Bina içerisinde su kaçağı tespit işlemlerinde çoğu zaman kameralı sistemi kullanıyoruz. Suyun ısısına göre görüntüleme yaparak, tesisatı takip ediyor ve suyun dağılım gösterdiği noktayı buluyoruz. Uzman ekiplerimiz ile verdiğimiz hizmetlerimizde, kullandığımız ilk yöntem kameralı tespit yöntemidir. 

Amacımız, su kaçağı tamir işlemlerinde mümkün olduğu kadar az tadilat işlemi çıkarmak ve sorunu noktasal olarak çözmektir. Gelişen teknolojiyi takip ediyor, modern kameralı kaçak tespit cihazlarını her zaman yanımızda bulunduruyoruz. Ekiplerimiz uzman elemanlardan oluştuğu için su kaçağı belirtilerini gördüklerinde, sorunun neden kaynaklandığını ve neler yapılması gerektiğine hemen karar verebiliyorlar.

 Su Kaçağı Tespit Merkezi Ekibi Yanınızda

Binalarda, su kaçakları, daha çok kalorifer tesisatlarında meydana gelen tıkanıklıklar nedeniyle oluşmaktadır. Tesisat içerisinde dolaşan suda bulunan çamur ve tortular, tıkanıklığa neden olmaktadır. Oluşan tıkanıklık, gelen su basıncı nedeniyle borularda çatlamalara neden olabilmektedir.

Tesisat borusunda meydana gelen çatlaklıktan sızan su zamanla duvar ve zeminde nem oluşturacak, boya kabarmasına neden olacaktır. Su kaçağı tamir işlemleri zor bir süreçtir ve işlemlerin mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Su kaçağı bulma konusunda uzman ekiplerimiz, farklı yöntemler kullanarak, yerini hemen tespit ediyor ve gerekli tamir işlemlerini uyguluyorlar.

Su Kaçağı Tespit Merkezi Güvencesiyle

Evinizde ya da iş yerinizde, tesisat sistemlerinde tıkanıklıkların meydana geldiğini görebilir ve su basma sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarda, her türlü tıkanıklık açma işlemleri için bizleri arayabilir ve uzman ekiplerimizin en kısa sürede sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Tıkanıklık meydana gelen yeri tespit ettikten ve gerekli işlemi yaptıktan sonra tüm tesisatınızı kontrol edebiliyoruz. Yapacağımız kontrol ile başka tıkanıklıkların olup olmadığını, su kaçağı meydana gelip gelmediğini tespit ediyor, çeşitli sorunlarla karşılaşmanızın önüne geçiyoruz. Su tesisatı ve kalorifer tesisatında meydana gelecek olan tıkanıklıklar, zamanla su kaçağı sorununun oluşmasına neden olabilecektir. Tamir işlemlerimizi tamamladıktan sonra termal kamera sistemi ile duvar ve zeminde su kaçağı nedeniyle oluşan nem olup olmadığı tespit ediyor, kaçak varsa gerekli tüm işlemleri yapıyoruz.