Bostancı Kırmadan Robotla Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma +90 539 831 69 22

Robotla Su Kaçak Tespit Yöntemleri Nelerdir?

Su Kaçağı Tespit Merkezi, su kaçağı tespiti için robot cihazlar kullanmaktadır. Robot cihazlar

yardımıyla kırmadan su kaçağı tespiti yapmak mümkündür.

Su Kaçağı Tespit Merkezi Firmamız;

Su tesisatında robotlu su kaçağı tespiti için, akustik dinleme cihazı kullanmaktadır. Akustik dinleme cihazı sayesinde su kaçağının olduğu bölüm dinlenerek kırmadan su kaçağı tespiti yapılır.

Akustik dinleme cihazı özellikle temiz su tesisatlarında kullanılır. Temiz su tesisatlarında, suyun basıncı yüksek olduğundan dolayı su kaçağının sesi rahatlıkla duyulur. Sadece nadir durumlarda akustik dinleme cihazı ile su kaçağının sesi duyulamayabilir. Bu hususta, Su Kaçağı Tespit Merkezi ekipleri şebeke suyunun basıncını yükselterek akustik dinleme cihazı ile su kaçağı sesinin duyulmasını mümkün kılarlar.

Kalorifer su kaçaklarında ise ekiplerimiz termal kamera kullanmaktadır. Cihazla su kaçağı tespitinde termal kamera kaçak tespitinde rahatlık sağlamaktadır.

Gider borularında ortaya çıkan su kaçaklarında kameralı su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Gider borularının ek yerlerinde conta kayması veya pimaş borularındaki çatlak nedeniyle ortaya çıkan su kaçakları, kameralı görüntüleme cihazı ile belirlenmektedir.

Su Kaçağı Tespit Edildikten Sonra Ne Yapılır?

Robotlu su kaçak tespitinden sonra su kaçağının bulunduğu boruya göre işlem yapılmaktadır.Tespit çalışması esnasında evde hiçbir yer kırılmaz ve gürültülü aletler kullanılmaz. Robotla su kaçağı tespiti tamamen sessiz bir ortamda gerçekleştirilir.

Temiz su tesisatındaki su kaçağının olduğu alan bulunduktan sonra, o alan işaretlenir. Su kaçağı bulunan alan, bir fayansın altındaysa fayans itinalı bir şekilde sökülür. Fayans söküldükten sonra su kaçağı olan boru en kısa zamanda tamir edilir.

Su kaçağı tamiri tamamlandıktan sonra, tekrar su sızdırıp sızdırmadığı test edilir. su kaçağı yoksa sökülen fayans tekrar yerine yerleştirilir.

Kaloriferlerde bulunan su kaçaklarında, su kaçağınınbulunduğu yer parkenin altında bulunuyorsa tek bir parke sökülür ve boru tamir edilir.

Pimaş borularında bulunan su kaçaklarında ise Görüntülü su kaçak tespiti yapıldıktan sonra, su kaçağına neden olan borunun değiştirilmesi gerekir. Çünkü pimaş borularına temiz su borularındaki gibi tamir yapılamaz. Çatlak olan pimaş borusunun tamir edilebilmesi borunun değiştirilmesi ile mümkündür.

Bunun gibi durumlar ortaya çıktığında, Su Kaçağı Tespit Merkezi ekiplerimiz siz değerli müşterilerimizi bu konuda aydınlatırlar. Sizlerin kabul etmesi durumunda, Su Kaçağı Tespit Merkezi ekibimiz ilgili adrese yönlendirilir. Ekibimiz, konusunda uzman ve deneyimli kişilerden oluşmaktadır. İşlerinde uzman olan ekibiz, tadilatı en az zamanda yaparak banyo veya tuvaleti kullanılabilir halde teslim etmektedir.